Lüganuse valla (Kiviõli linna) staadioni saaga

Jalgpalli toetusrühm ei saa aru Kiviõli staadioni ehituse venitamisest Riigikogu Eesti jalgpalli toetusrühm on rahulolematu Lüganuse vallaga, kes on kinnitanud valmisolekut staadioni rajamiseks, kuid ei ole staadioni rajamise rahastamise küsimust volikokku viinud. Riigikogu Eesti jalgpalli toetusrühma esimees Dmitri Dmitrijev (pildil) ja rühma liige Märt Suits on rahulolematud, et Kiviõli staadioni ehitamise küsimus ei ole volikokku jõudnud. See võib nende hinnangul viia selleni, et staadioni ehitamine ei saa järgmisel aastal alata.

Kahe keskerakondlase hinnangul on olukord Kiviõlis kurioosne, sest kahe suurema kooli lapsed peavad kehalise kasvatuse tunde õues läbi viima selleks mittevastavates tingimustes, mis võivad kahjustada laste tervist ja viia traumade tekkimiseni.

Ehkki arupärimisele alla kirjutanud riigikogu liikmed möönsid, et praegune valla võim toetab kunstmurukattega jalgpalli- ja kergejõustikustaadioni rajamist Kiviõlli, ei olnud küsimust viimasel volikogu istungil arutusel ning see lükkab staadioni valmimise kuupäeva edasi. “Mis takistab praegu alustamast staadioni ehitust, mida ootavad nii kohalikud jalgpallurid, koolinoored kui ka kõik spordiharrastajad Lüganuse vallas?” küsisid saadikud.

Lüganuse volikogu esimehe Risto Lindebergi sõnul oli staadioni rajamine ning selle rahastamine sees arengukavas ja eelarvestrateegias, mis just viimasel volikogu istungil heakskiidu said. “Kindlasti tuleb see küsimus uuesti arutusele koos järgmise aasta eelarvega,” lubas ta.

Sügise alguses jõudsid jalgpalliliit ja Lüganuse vallavalitsus kokkuleppele, et uue staadioni ehitab Kiviõlis valmis jalgpalliliit, kellele vald hakkab igal aastal maksma kasutustasu, mis sisuliselt katab ehituskulud.

Juhul kui volikogu selle kulutuse heaks kiidab, saaks staadioni ehitamist alustada juba järgmise aasta kevadel. Kiviõli staadioni ehitamise ettevalmistamist alustati mitu aastat tagasi. Vahepeal toppama jäänud teema kerkis uuesti päevakorda pärast haldusreformi.

Allikas: https://pohjarannik.ee/sults-ja-dmitrijev-siunavad-luganuse-voime/