fbpx

Eesti valitsus on ettevõtjatele selja keeranud

Ei pea olema majandusteadlane, mõistmaks, et tööstusettevõtteid tuleb aidata, vältimaks lumepalliefekti tekkimist ka teistes majandussektorites.

Meie tööstusettevõtted konkureerivad globaalsel turul ning juba mõnda aega ei ole Eesti odav allhankeriik. Kui lisame siia kõrged energiakandjate hinnad, siis ei ole toodang maailmaturul lihtsalt konkurentsivõimeline. Toon välja mõned tähelepanuväärsed numbrid. Saksamaa on oktoobrikuu seisuga kriisitoetusi jaganud 7,4% SKPst, Leedu 6,6%, Läti 3,2% ja Eesti ainult pool protsenti SKPst. Teema kokkuvõtteks tuleb kõva häälega välja öelda, et Eesti valitsus on ettevõtjatele selja keeranud.

Eesti tuntumaid mööblitootjaid Standard konserveerib oma tööstust ja suurem osa inimestest kaotab töö. Ligi kaheksa kümnendit mööblit tootnud Standard koondab 200 töötajast 163. Oktoobrikuu alguses esitas pankrotiavalduse Püssis tegutsev 148 töötajaga puitplaatide tootja AS Repo Vabrikud. On vaid aja küsimus, kui järg jõuab teiste ettevõteteni. Suurettevõtja Raul Kirjanen hoiatab, et puidusektori olukord teeb väga murelikuks: riik meid kuulda ei võta. Appikarjeid on kuuldud muu hulgas ka toidutööstuses.

Allikas: Põhjarannik

Foto: Urmas Saard