Eesti-Hiina parlamendirühm külastab koos Balti kolleegidega Hiinat

Eesti-Hiina parlamendirühma viieliikmeline delegatsioon on 23. augustist 1. septembrini Hiina Rahvakongressi kutsel visiidil Hiina Rahvavabariigis.

Lisaks Riigikogu esindusele on seal Läti ja Leedu parlamentide delegatsioonid. Parlamendirühmade tasemel külastatakse Hiinat sellises formaadis esmakordselt.

Eesti-Hiina parlamendirühma esimehe Helmen Küti sõnul on Eesti ja Hiina suhted head, edulugusid on nii kaubanduse kui ka kultuurivahetuse ja hariduse vallas.

„Hiina Rahvakongressi liikmetega arutame, kuidas parlamendirühmade abil Hiina ja Balti riikide vahelisi suhteid veelgi paremini edendada. Ühine visiit Läti ja Leeduga annab koostööle suurema kõlapinna,“ ütles Kütt.

Parlamendirühma aseesimehe Dmitri Dmitrijevi sõnul saavad suure tõenäosusega palju tähelepanu majandus- ja innovatsiooniküsimused.

„Kindlasti tuleb kõneks Hiina uue siiditee Belt and Road algatus ja selle kaudu Euroopasse tehtavad investeeringud, muuhulgas raudteeühenduste loomine.“
Ta lisas, et kindlasti soovib Riigikogu delegatsioon arutada Eesti jaoks väga olulist suunda, mis on seotud e-kaubanduse arendamisega.

Eesti-Hiina parlamendirühma delegatsiooni kuuluvad veel Sven Sester, Jaak Madison ja Toomas Kivimägi.

Parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada meie riiki mujal maailmas.

Pilt:

Allikas:http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/eesti-hiina-parlamendiruhm-kulastab-koos-balti-kolleegidega-hiinat?id=83433269&fbclid=IwAR16Is7Z4cYosO31YpmFCTkEMqHHaea9OGqqM1f4dkb2uURvE9TyopoNdW4