fbpx

Dmitri Dmitrijev sai Lüganuse volikogu esimeheks

Yana Toomi asendusliige riigikogus, keskerakondlane Dmitri Dmitrijev, on neljapäevast alates ametis ka  Lüganuse volikogu esimehena.

Tulenevalt sellest, et Lüganuse volikogu senine juht Risto Lindeberg määrati alates 9. aprillist abivallavanemaks, valis neljapäeval kogunenud volikogu uueks volikogu esimeheks Dmitri Dmitrijevi. Koos sellega kadus Lüganuselt ka palgaline volikogu esimehe koht, kuna seadus ei luba riigikogu liikmetel töö eest volikogus ei tasu ega hüvistist saada.

Dmitrijev on aastaid olnud Kiviõli volikogu liige ning enne riigikogusse suundumist aastaid ka Kiviõli linnapea. “See tool on minu jaoks täitsa uus,” tõdes Dmitrijev pärast valimisi, kus tema kandidatuuri poolt oli kohalolnud 18 saadikust 13. Tema vastaskandidaat, Marja-Liisa Veiser, kogus viis häält.

Dmitrijevi sõnul ei olnud nende eesmärk iga hinna eest koalitsiooni pääseda, kuid neil on huvi senisest enam Kiviõli kui keskuse huvide eest seista ning kõige paremini aitab sellele kaasa koostöö senise võimuliiduga. “Kindlasti ei liitunud me koalitsiooniga mitte ametikohtade tõttu, vaid sisuliste küsimuste lahendamiseks,” ütles ta.

Keskerakonna jaoks olulised küsimused on kunstmurukattega staadioni ehitamine ja korteriühistutele mõeldud toetuste suurendamine. Mõlemad olulised küsimused on praegu ka lahenduse saanud: volikogu andis juba eelmisel korral loa hanke korraldamiseks, millega hakatakse otsima staadioni ehitajat. Samuti kergitati korteriühistututele mõeldud renoveerimistoetusi kolm korda.

“Meie soov on, et Kiviõli valla keskusena saaks parema ilme,” tunnistas Dmitrijev. Nii näiteks on väga oluline ka Kiviõli linna sissesõidutee rekonstrueerimine.

Dmitrijevi ametisseastumisega vabanevast volikogu esimehe töötasust suunas volikogu esimehe ettepabekul 10 000 eurot Kiviõli Vene Kooli remonditöödeks. Sellega uuendatakse kooli võimla vananenud kanalisatsioonitorusid.

 Riigikogus kuulub Dmitrijev rahanduskomisjoni ning juhib Eesti-Tuneesia saadikurühma ning Ida-Virumaa toetusrühma.

Allikas: Põhjarannik

Pilt: Matti Kämära / Põhjarannik