Riigikogu võttis vastu seadusemuudatuse, mis võimaldab politseiametnikel ja päästjatel jätkata pensioniea saabudes tööd ilma politseipensioni kaotamata. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikme Dmitri Dmitrijev ütles, et see aeglustab sisejulgeoleku valdkonna spetsialistide väljavoolu.
Dmitrijevi sõnul on parlamendi otsus samm õiglase ja turvalise riigi suunas. „Politsei- ja piirivalveamet on juba mitu aastat kannatanud personali puuduses, sest enamik politseinike on sunnitud pensionile minema ja politseist lahkuma, kuna seadus ei võimalda neil jätkata tööd ja saada eripensioni,“ selgitas Dmitrijev. „Selle tulemusena lahkuvad teenistusest kogenud spetsialistid, et saada politseipensioni ja teenida raha teistes kohtades.“
Dmitrijevi sõnul siirdub Politsei- ja Piirivalveameti prognooside kohaselt aastatel 2019–2025 pensionile 1235 politseiametnikku ja probleemi lahendamise üks võimalus oli kaotada keeld saada samal ajal politseipensioni ja töötada edasi politseiteenistuses. „Personali probleemi lahendamiseks otsustasime kõrvaldada seadusest tuleneva piirangu, mis ei võimaldanud jätkata eripensioni saavatel politseinikel teenistust,“ selgitas Dmitrijev.
Dmitrijev ütles, et kogu ühiskonna turvalisuse huvides ei tohi politseinike ja päästjate arvu vähendada ning hoiduda tuleks suurest tööjõu voolavusest. „Sel aastal on sisejulgeoleku valdkonna palgad oluliselt suurenenud,“ märkis Dmitrijev. „Seega tõusis patrull- ja piirivalvurite keskmine palk 1280 euroni, millele lisandusid piirkondlikud toetused. Näiteks Ida-Virumaal hakkas patrullametnik saama umbes 1700 eurot. Päästjate keskmine palk suureneb 23,6 protsenti ja tuhande euroni.“
Poliitiku sõnul võiks riik tulevikus näiteks ka Ida-Virumaa töötlevas tööstuses rakendada politseiteenistujatega sarnast võimalust, kus kaevuritel oleks võimalus saada korraga nii töötasu kui ka pensioni.
Allikas: www.keskerakond.ee
Pilt: Tanel Meos, EPL